Piję wodę z kranu to społeczna inicjatywa promująca ideę zrównoważonego rozwoju. Zrodziła się z pytania dlaczego w kraju, w którym prawie każdy ma bezpośredni dostęp do wysokiej jakości wody w domu, wciąż kupuje się wodę butelkowaną, co jest nieekologiczne, nieekonomiczne i niepraktyczne.
Nasza woda w kranach eksploatowana przez Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szemud Sp. z o.o. od wielu lat jest zdrowa, bezpieczna i smaczna.
Chcemy wszystkich o tym powiadomić, rozwiać ewentualne obawy i przekonać. Dlatego zachęcamy do możliwości picia wody prosto z kranu.

Woda z kranu to same oszczędności!
Litr wody butelkowanej kosztuje przeciętnie 1-3 złote. Woda kranowa na terenie gminy Szemud kosztuje 4,33zł brutto za 1000 litrów.
Nietrudno policzyć, że woda butelkowana jest nawet tysiąc razy droższa od tej z kranu! Do tego pijąc wodę prosto z kranu oszczędzamy tony wyrzucanego plastiku i tak już zanieczyszczonemu środowisku. Zamiast kupować codziennie butelkę wody mineralnej, zaopatrzmy się w dobry bidon i napełniajmy go wodą z kranu.

Zachęcamy również do przeczytania krótkiej informacji znajdującej się w aktualnościach

Pijmy na zdrowie!